Flexible ø5” diamond polishing pad for concrete (White) dry/wet 50# Green
| Code | 8552 0500 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø125mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 2.4mm |
Flexible ø5” diamond polishing pad for concrete (White) dry/wet 100# Black
| Code | 8552 0501 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Black |
| Size | ø125mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 2.4mm |
Flexible ø5” diamond polishing pad for concrete (White) dry/wet 200# Red
| Code | 8552 0502 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Red |
| Size | ø125mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 2.4mm |
Flexible ø5” diamond polishing pad for concrete (White) dry/wet 400# Yellow
| Code | 8552 0503 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø125mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 2.4mm |
Flexible ø5” diamond polishing pad for concrete (White) dry/wet 800# White
| Code | 8552 0504 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Pink |
| Size | ø125mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 2.4mm |
Flexible ø5” diamond polishing pad for concrete (White) dry/wet 1500# Blue
| Code | 8552 0505 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø125mm |
| Grit | 1500# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 2.4mm |