Lavina ø10-3/4” (ø270) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 50# grit
| Code | 8551 1001 |
|---|---|
| Price |
$229.00 |
| Colour | Green |
| Size | ø270mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
Lavina ø10-3/4” (ø270) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 100# grit
| Code | 8551 1002 |
|---|---|
| Price |
$229.00 |
| Colour | Black |
| Size | ø270mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
Lavina ø10-3/4” (ø270) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 200# grit
| Code | 8551 1003 |
|---|---|
| Price |
$229.00 |
| Colour | Red |
| Size | ø270mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
Lavina ø10-3/4” (ø270) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 400# grit
| Code | 8551 1004 |
|---|---|
| Price |
$229.00 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø270mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
Lavina ø10-3/4” (ø270) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 800# grit
| Code | 8551 1006 |
|---|---|
| Price |
$229.00 |
| Colour | White |
| Size | ø270mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |