Lavina ø9” (ø230) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 50# grit
| Code | 8551 0901 |
|---|---|
| Price |
$159.00 |
| Colour | Green |
| Size | ø230mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
Lavina ø9” (ø230) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 100# grit
| Code | 8551 0902 |
|---|---|
| Price |
$159.00 |
| Colour | Black |
| Size | ø230mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
Lavina ø9” (ø230) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 200# grit
| Code | 8551 0903 |
|---|---|
| Price |
$159.00 |
| Colour | Red |
| Size | ø230mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
Lavina ø9” (ø230) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 400# grit
| Code | 8551 0904 |
|---|---|
| Price |
$159.00 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø230mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
| Code | 8551 0905 |
|---|
Lavina ø9” (ø230) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 800# grit
| Code | 8551 0906 |
|---|---|
| Price |
$159.00 |
| Colour | White |
| Size | ø230mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
Lavina ø9” (ø230) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 1500# grit
| Code | 8551 0907 |
|---|---|
| Price |
$159.00 |
| Colour | Blue |
| Size | ø230mm |
| Grit | 1500# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |
Lavina ø9” (ø230) Waffel pad, dry/wet polishing concrete, 3000# grit
| Code | 8551 0908 |
|---|---|
| Price |
$159.00 |
| Colour | White |
| Size | ø230mm |
| Grit | 3000# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 10mm |