Lavina ø3” Nato dry floor polishing disc, 30# 12 mm
| Code | 8551 0310 |
|---|---|
| Price |
$37.90 |
| Colour | Pickle |
| Size | ø75mm |
| Grit | 30# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 12mm |
Lavina ø3” Nato dry floor polishing disc, 50# 12 mm
| Code | 8551 0311 |
|---|---|
| Price |
$37.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø75mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 12mm |
Lavina ø3” Nato dry floor polishing disc, 100# 12 mm
| Code | 8551 0312 |
|---|---|
| Price |
$37.90 |
| Colour | Black |
| Size | ø75mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 12mm |
Lavina ø3” Nato dry floor polishing disc, 200# 12 mm
| Code | 8551 0313 |
|---|---|
| Price |
$37.90 |
| Colour | Red |
| Size | ø75mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 12mm |
Lavina ø3” Nato dry floor polishing disc, 400# 12 mm
| Code | 8551 0314 |
|---|---|
| Price |
$37.90 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø75mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 12mm |
| Code | 8551 0315 |
|---|
Lavina ø3” Nato dry floor polishing disc, 800# 12 mm
| Code | 8551 0316 |
|---|---|
| Price |
$37.90 |
| Colour | White |
| Size | ø75mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 12mm |
Lavina ø3” Nato dry floor polishing disc, 1500# 12 mm
| Code | 8551 0317 |
|---|---|
| Price |
$37.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø75mm |
| Grit | 1500# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 12mm |
Lavina ø3” Nato dry floor polishing disc, 3000# 12 mm
| Code | 8551 0318 |
|---|---|
| Price |
$37.90 |
| Colour | Brown |
| Size | ø75mm |
| Grit | 3000# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 12mm |