Diamond dry polishing pad ø5” 50# Honeycomb
| Code | 8506 1210 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø125mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø5” 100# Honeycomb
| Code | 8506 1211 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø125mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø5” 200# Honeycomb
| Code | 8506 1212 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Orange |
| Size | ø125mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø5” 400# Honeycomb
| Code | 8506 1213 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Red |
| Size | ø125mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø5” 800# Honeycomb
| Code | 8506 1217 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø125mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø5” 1500# Honeycomb
| Code | 8506 1218 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Pickle |
| Size | ø125mm |
| Grit | 1500# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø5” 3000# Honeycomb
| Code | 8506 1219 |
|---|---|
| Price |
$24.90 |
| Colour | Brown |
| Size | ø125mm |
| Grit | 3000# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |