Diamond dry polishing pad ø4” 50# Honeycomb
| Code | 8506 1015 |
|---|---|
| Price |
$21.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø100mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø4” 100# Honeycomb
| Code | 8506 1016 |
|---|---|
| Price |
$21.90 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø100mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø4” 200# Honeycomb
| Code | 8506 1017 |
|---|---|
| Price |
$21.90 |
| Colour | Orange |
| Size | ø100mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø4” 400# Honeycomb
| Code | 8506 1018 |
|---|---|
| Price |
$21.90 |
| Colour | Red |
| Size | ø100mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |
Diamond dry polishing pad ø4” 800# Honeycomb
| Code | 8506 1022 |
|---|---|
| Price |
$21.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø100mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete, Nature Stone |
| Thickness | 3mm |