Lavina ø3” Heavy-Duty dry/wet floor polishing Pad, 50# 8mm
| Code | 8551 0331 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø75mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 8mm |
Lavina ø3” Heavy-Duty dry/wet floor polishing Pad, 100# 8mm
| Code | 8551 0332 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | Black |
| Size | ø75mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 8mm |
Lavina ø3” Heavy-Duty dry/wet floor polishing Pad, 200# 8mm
| Code | 8551 0333 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | Red |
| Size | ø75mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 8mm |
Lavina ø3” Heavy-Duty dry/wet floor polishing Pad, 400# 8mm
| Code | 8551 0334 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø75mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 8mm |
Lavina ø3” Heavy-Duty dry/wet floor polishing Pad, 800# 8mm
| Code | 8551 0335 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | White |
| Size | ø75mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 8mm |
Lavina ø3” Heavy-Duty dry/wet floor polishing Pad, 1500# 8mm
| Code | 8551 0336 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø75mm |
| Grit | 1500# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Concrete |
| Thickness | 8mm |