Lavina ø7” Electroplated diamond pad with Velcro back, 50#
| Code | 8451 7050 |
|---|---|
| Price |
$129.00 |
| Colour | White |
| Size | ø180mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Stone Honing |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø7” Electroplated diamond pad with Velcro back, 120#
| Code | 8451 7120 |
|---|---|
| Price |
$119.00 |
| Colour | White |
| Size | ø180mm |
| Grit | 120# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Stone Honing |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø7” Electroplated diamond pad with Velcro back, 70#
| Code | 8451 7070 |
|---|---|
| Price |
$119.00 |
| Colour | White |
| Size | ø180mm |
| Grit | 70# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Stone Honing |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø7” Electroplated diamond pad with Velcro back, 220#
| Code | 8451 7220 |
|---|---|
| Price |
$119.00 |
| Colour | White |
| Size | ø180mm |
| Grit | 220# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Stone Honing |
| Thickness | 2mm |