Lavina ø5” Electroplated diamond pad with Velcro back, 50#
| Code | 8451 5050 |
|---|---|
| Price |
$59.90 |
| Colour | White |
| Size | ø125mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Stone Honing |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø5” Electroplated diamond pad with Velcro back, 120#
| Code | 8451 5120 |
|---|---|
| Price |
$49.90 |
| Colour | White |
| Size | ø125mm |
| Grit | 120# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Stone Honing |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø5” Electroplated diamond pad with Velcro back, 220#
| Code | 8451 5220 |
|---|---|
| Price |
$39.90 |
| Colour | White |
| Size | ø125mm |
| Grit | 220# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Stone Honing |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø5” Electroplated diamond pad with Velcro back, 400#
| Code | 8451 5400 |
|---|---|
| Price |
$34.90 |
| Colour | White |
| Size | ø125mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Stone Honing |
| Thickness | 2mm |