ø3” Dingo diamond dry polishing pad (White) for hard concrete, 50#
| Code | 8552 0802 |
|---|---|
| Price |
$29.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø75mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry |
| Application | Hard Concrete |
| Thickness | 12mm |
ø3” Dingo diamond dry polishing pad (White) for hard concrete, 100#
| Code | 8552 0803 |
|---|---|
| Price |
$29.90 |
| Colour | Black |
| Size | ø75mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry |
| Application | Hard Concrete |
| Thickness | 12mm |
ø3” Dingo diamond dry polishing pad (White) for hard concrete, 200#
| Code | 8552 0804 |
|---|---|
| Price |
$29.90 |
| Colour | Red |
| Size | ø75mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry |
| Application | Hard Concrete |
| Thickness | 12mm |
ø3” Dingo diamond dry polishing pad (White) for hard concrete, 400#
| Code | 8552 0810 |
|---|---|
| Price |
$29.90 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø75mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry |
| Application | Hard Concrete |
| Thickness | 12mm |
ø3” Dingo diamond dry polishing pad (White) for hard concrete, 800#
| Code | 8552 0811 |
|---|---|
| Price |
$29.90 |
| Colour | Pink |
| Size | ø75mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry |
| Application | Hard Concrete |
| Thickness | 12mm |
ø3” Dingo diamond dry polishing pad (White) for hard concrete, 1500#
| Code | 8552 0812 |
|---|---|
| Price |
$29.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø75mm |
| Grit | 1500# |
| Usage | Dry |
| Application | Hard Concrete |
| Thickness | 12mm |
ø3” Dingo diamond dry polishing pad (White) for hard concrete, 3000#
| Code | 8552 0813 |
|---|---|
| Price |
$29.90 |
| Colour | Brown |
| Size | ø75mm |
| Grit | 3000# |
| Usage | Dry |
| Application | Hard Concrete |
| Thickness | 12mm |