Lavina ø5” copper bond diamond polishing pad with Velcro, 30#
| Code | 8551 0523 |
|---|---|
| Price |
$59.90 |
| Colour | White |
| Size | ø125mm |
| Grit | 30# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Corner Grinding & Honing |
| Thickness | 3mm |
Lavina ø5” copper bond diamond polishing pad with Velcro, 50#
| Code | 8551 0524 |
|---|---|
| Price |
$59.90 |
| Colour | White |
| Size | ø125mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Corner Grinding & Honing |
| Thickness | 3mm |
Lavina ø5” copper bond diamond polishing pad with Velcro, 70#
| Code | 8551 0525 |
|---|---|
| Price |
$59.90 |
| Colour | White |
| Size | ø125mm |
| Grit | 70# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Corner Grinding & Honing |
| Thickness | 3mm |
Lavina ø5” copper bond diamond polishing pad with Velcro, 120#
| Code | 8551 0526 |
|---|---|
| Price |
$59.90 |
| Colour | White |
| Size | ø125mm |
| Grit | 120# |
| Usage | Dry/Wet |
| Application | Corner Grinding & Honing |
| Thickness | 3mm |