Lavina ø5” 3N High performance dry/wet concrete polishing pad, 50#
| Code | 8551 0500 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø125mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø5” 3N High performance dry/wet concrete polishing pad, 100#
| Code | 8551 0501 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | Black |
| Size | ø125mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø5” 3N High performance dry/wet concrete polishing pad, 200#
| Code | 8551 0502 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | Red |
| Size | ø125mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø5” 3N High performance dry/wet concrete polishing pad, 400#
| Code | 8551 0503 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø125mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø5” 3N High performance dry/wet concrete polishing pad, 800#
| Code | 8551 0504 |
|---|---|
| Price |
$54.90 |
| Colour | White |
| Size | ø125mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |