Lavina ø4” 3N High performance dry concrete polishing pad, 50#
| Code | 8551 0400 |
|---|---|
| Price |
$39.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø100mm |
| Grit | 50# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø4” 3N High performance dry concrete polishing pad, 100#
| Code | 8551 0401 |
|---|---|
| Price |
$39.90 |
| Colour | Black |
| Size | ø100mm |
| Grit | 100# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø4” 3N High performance dry concrete polishing pad, 200# (85510402)
| Code | 8551 0410 |
|---|---|
| Price |
$39.90 |
| Colour | Red |
| Size | ø100mm |
| Grit | 200# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø4” 3N High performance dry concrete polishing pad, 400# (85510403)
| Code | 8551 0411 |
|---|---|
| Price |
$39.90 |
| Colour | Yellow |
| Size | ø100mm |
| Grit | 400# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |
Lavina ø4” 3N High performance dry concrete polishing pad, 800# (85510404)
| Code | 8551 0412 |
|---|---|
| Price |
$39.90 |
| Colour | White |
| Size | ø100mm |
| Grit | 800# |
| Usage | Dry |
| Application | Concrete Countertop |
| Thickness | 2mm |