Diamond continuous rim blade for harder porcelain tiles with Hot-Dog style cuts ø105x1.6x7 ø20/16
| Code | 8015 1005 |
|---|---|
| Price |
$17.99 |
| Colour | Silver |
| Size | ø4’’ (ø105mm) |
| Bore Size | ø20~16mm |
| Bond Code | Turbo |
| Application | Tile / Porcelain |
| Thickness | 1.6mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |