Laser weld turbo blade for harder granite ZENESIS ø180x2.4x10 ø25.4/22.23
| Code | 8306 1807 |
|---|---|
| Price |
$59.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø7’’ (ø180mm) |
| Bore Size | ø1’’~22.23mm |
| Bond Code | Turbo |
| Type | Stone Cutting Blade |
| Application | Granite |
| Thickness | 2.4mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |
Diamond tornado turbo blade for granite ø7”x2.5x9 ø1”~7/8”
| Code | 8306 1806 |
|---|---|
| Price |
$49.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø7’’ (ø180mm) |
| Bore Size | ø1’’~22.23mm |
| Bond Code | Turbo |
| Type | Stone Cutting Blade |
| Application | Granite |
| Thickness | 2.5mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |