Storm cutter diamond blade for very harder concrete, granite etc ø5”x2.4x8 ø22.23
| Code | 8315 1210 |
|---|---|
| Price |
$44.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø5’’ (ø125mm) |
| Bore Size | ø22.23 |
| Bond Code | Storm |
| Type | Stone Cutting Blade |
| Application | Cured Concrete / Granite |
| Thickness | 2.4mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |
Laser weld turbo blade for harder granite ZENESIS ø125x2.2x10 ø22.23/20
| Code | 8306 1206 |
|---|---|
| Price |
$37.90 |
| Colour | Blue |
| Size | ø5’’ (ø125mm) |
| Bore Size | ø22.23~20mm |
| Bond Code | Turbo |
| Type | Stone Cutting Blade |
| Application | Granite |
| Thickness | 2.2mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |
Diamond tornado turbo blade for granite ø5”x2.2x7.5 ø7/8”
| Code | 8306 1202 |
|---|---|
| Price |
$34.90 |
| Colour | Sky Blue |
| Size | ø5’’ (ø125mm) |
| Bore Size | ø22.23 |
| Bond Code | Turbo |
| Type | Stone Cutting Blade |
| Application | Granite |
| Thickness | 2.2mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |