Storm cutter diamond blade for very harder concrete, granite etc ø4”x2.4x8 ø22.23/20/16
| Code | 8315 1004 |
|---|---|
| Price |
$40.00 |
| Colour | Green |
| Size | ø4’’ (ø100mm) |
| Bore Size | ø22.23~20~16mm |
| Bond Code | Storm |
| Type | Stone Cutting Blade |
| Application | Cured Concrete / Granite |
| Thickness | 2.4mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |