Storm cutter diamond flush cutting blade for very harder concrete etc ø5”x2.4x8 M14
| Code | 8315 1211 |
|---|---|
| Price |
$69.90 |
| Colour | Green |
| Size | ø5’’ (ø125mm) |
| Bore Size | M14 |
| Bond Code | Storm |
| Type | Flush Cutting Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 2.4mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |
Diamond flush cutting blade for cured concrete/granite, ø5”x2.8x10 M14 thread flange
| Code | 8250 1200 |
|---|---|
| Price |
$69.90 |
| Colour | Purple |
| Size | ø5’’ (ø125mm) |
| Bore Size | M14 |
| Bond Code | Storm |
| Type | Flush Cutting Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 2.8mm |
| HP Range | Angle Grinder / Cutter |