Arix™ ø18” Road saw blade for cured concrete 35HP ~48HP ø450x3.6x13 TC10 (FX60SR)
| Code | 8215 4506 |
|---|---|
| Price |
$599.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø18’’ (ø450mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX60 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 3.6mm |
| HP Range | 35-48HP |
Arix™ ø20” Road saw blade for cured concrete 40HP+ ø500x4.0x13 ø1” DP (FX60SR)
| Code | 8215 5008 |
|---|---|
| Price |
$699.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø20’’ (ø500mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX60 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.0mm |
| HP Range | 40+HP |
Arix™ ø26” Road saw blade for cured concrete 35HP ~48HP ø650x4.0x13 TC14 (FX60SR)
| Code | 8215 6501 |
|---|---|
| Price |
$1,299.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø26’’ (ø650mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX60 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.0mm |
| HP Range | 35-48HP |
Arix™ ø30” Road saw blade for cured concrete 35HP ~48HP ø750x4.0x13 TC17 (FX60SR)
| Code | 8215 7503 |
|---|---|
| Price |
$1,499.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø30’’ (ø750mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX60 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.0mm |
| HP Range | 35-48HP |
Arix™ Diamond blade for cured concrete 48HP Roadsaw ø800x4.0x13 TC18 ø1” DP (FX60SR)
| Code | 8215 8008 |
|---|---|
| Price |
$1,499.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø32’’ (ø800mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX60 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.0mm |
| HP Range | 48+HP |
Arix™ ø36” Road saw blade for cured concrete 35HP ~48HP ø900x4.4x13 TC19 (FX60SR)
| Code | 8215 9002 |
|---|---|
| Price |
$1,499.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø36’’ (ø900mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX60 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 4.4mm |
| HP Range | 35-48HP |