Arix™ ø14” Diamond floor saw blade with TC for cured concrete ø355x3.2x13 ø1” FX30
| Code | 8215 3522 |
|---|---|
| Price |
$349.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø14’’ (ø350mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX30 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 3.2mm |
| HP Range | 27-35HP |
Arix™ Diamond floor saw blade with TC for cured concrete ø405x3.2x13 ø1” DP FX30
| Code | 8215 4025 |
|---|---|
| Price |
$399.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø16’’ (ø405mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX30 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 3.2mm |
| HP Range | 27-35HP |
Arix™ ø18” Road saw blade for 27 ~35HP floor saw, cured concrete ø450x3.6x13 ø1” DP FX30SR
| Code | 8215 4512 |
|---|---|
| Price |
$579.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø18’’ (ø450mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX30 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 3.6mm |
| HP Range | 27-35HP |
Arix™ ø20” Road saw blade for cured concrete ø500x3.6x13 ø1” DP (FX30SR)
| Code | 8215 5018 |
|---|---|
| Price |
$649.00 |
| Colour | Silver |
| Size | ø20’’ (ø500mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FX30 |
| Type | Floor Saw Blade |
| Application | Cured Concrete |
| Thickness | 3.6mm |
| HP Range | 27-35HP |