Diamond saw blade for hard bricks & paves ø350x2.5x10 ø1” DP (Red)
| Code | 8106 3504 |
|---|---|
| Price |
$159.00 |
| Colour | Red |
| Size | ø14’’ (ø350mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | BBP25KO |
| Type | Brick/Block Blade |
| Application | Hard Brick, Low Noise |
| Thickness | 2.5mm |
| HP Range | Brick Saw |
Diamond saw blade for ultra hard bricks & paves ø350x2.5x10 ø1” DP (Orange)
| Code | 8106 3505 |
|---|---|
| Price |
$169.00 |
| Colour | Orange |
| Size | ø14’’ (ø350mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Bond Code | FBP250AA |
| Type | Brick/Block Blade |
| Application | Hard Brick, Low Noise |
| Thickness | 2.5mm |
| HP Range | Brick Saw |