Laser welded diamond blade for asphalt ø14”x3.2x10 ø1” DP (Black, Red CDT Logo)
| Code | 8215 3531 |
|---|---|
| Price |
$149.00 |
| Colour | Black |
| Size | ø14’’ (ø350mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Type | Asphalt Blade |
| Application | Asphalt |
| Thickness | 3.2mm |
| HP Range | HandSaw / FloorSaw |
Diamond saw blade for dry/wet asphalt ø356x3.2x8.5 2 sloping segs, set of TCs
| Code | 8206 3521 |
|---|---|
| Price |
$249.00 |
| Colour | Black |
| Size | ø14’’ (ø356mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Type | Asphalt Blade |
| Application | Asphalt |
| Thickness | 3.2mm |
| HP Range | HandSaw / FloorSaw |
Diamond blade for asphalt ø350x3.2x8, 4 wedges, 4 sloping segs, TCs ø1” DP
| Code | 8206 3513 |
|---|---|
| Price |
$299.00 |
| Colour | Black |
| Size | ø14’’ (ø350mm) |
| Bore Size | ø1’’ |
| Type | Asphalt Blade |
| Application | Asphalt |
| Thickness | 3.2mm |
| HP Range | HandSaw / FloorSaw |